lady grammophon kalitede son nokta - magazin gündemi - 1
Lady Grammophon Kalitede Son Nokta – Magazin Gündemi

Dortmund şehrinde özel gün ve toplantıların vazgeçilmez mekanlarından olan Grammophon yeni çehresi ve yeni ismi ” Lady Grammophon” açılışta sevilen sanatçı Nükhet Duru’yu ağırladı.

DORTMUND – Görkemli geçen açılış törenine Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci, Düsseldorf konsoloslarından Fatma Taşan Cebeci, SPD Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Milletvekili Volkan Baran’ın yansıra eyaletin tanınmış isimleri de davete iştirak ederek Asena Dere ve Hasan Dere çiftini yalnız bırakmadı.

600 kişilik ana mekânın hemen arkasında yer alan ve 350 kişilik kapasite ile hizmet vermeye “Lady Grammophon” ismi ile hizmet vermeye devam edecek. Yeni mekân, yeni iç dizaynı, mobilyaları ve süslemeleri ile adeta göz kamaştırıyor.

DORTMUNDA RENK KATTINIZ

SPD Eyalet Milletvekili Volkan Baran” Hasan Dere bundan yaklaşık 6 yıl önce burayı açtığında Dortmund’un yeni ve elit bir mekâna kavuştuğunu gördük. Hasan Dere ve Eşi Asena Dere, burada güzel etkinlikler yaptılar ve hayatımıza güzel renkler kattılar. Onlara teşekkür ediyorum” dedi.

TÜRK MUTFAĞI VE TÜRK KÜLTÜRÜ YAŞATILACAK

Türkiye Cumhuriyeti Essen Başkonsolosu Şener Cebeci “Değerli misafirler Dortmund’da yaklaşık 55 bin Türk var. Hasan Bey ve eşini böyle nezih bir mekânı Dortmund’a kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Umarım ki bu mekân sadece Türklerin değil Alman dostlarımızın da özel eğlencelerini, gecelerini kutladığı mekân olur. Burada Türk mutfağı ve kültürünün yaşatılacağına inanıyorum” dedi.

BURASI CANIMIZIN BEBEĞİ

Asena Dere “aslında ana salon bizim canımız bir tanemiz. Burası da onun çocuğu, bebeği. Burası bizim ilk tanışmamızın anısı. Burası benim eşimi bana anlatıyor. Eşim çok güzel işlere imza atıyor. Eşim buranın restorasyonunu bana bıraktı. Onun desteği ile güzel olduğuna inandığımız bir mekân ortaya çıktı. Türkiye’nin gerçekten hanımefendi 3-4 isminde biri olan Nükhet Duru ile mekânımızı açalım istedik” dedi.

KADIN ELİ DEĞİNCE HARİKA OLDU

Almanya’nın başka şehirlerine de Grammaphon ismini taşıyacak mısınız? Şeklindeki sorumuza; Hasan Dere, Aslında talepte var, ihtiyaçta. Ama bu iki mekânın yeni yüzüne kavuşmasında oldukça emek harcayıp, yorulduk. Önce bunun tadını çıkartalım. Ayrıca bu mekânın bu hale gelmesinde çok masraf açsa da eşimin çok emeği var. Demek ki kadın elinin değmesi çok farklı imiş. Bu vesile ile bizi yalnız bırakmayan Başkonsolosumuz Sayın Cebeci’ye ve Milletvekilimiz Sayın Baran’a, tüm dostlarımıza çok çok teşekkür ediyorum diyerek duygularını ifade etti.

Açılış merasimine Türkiye’den davet edilerek gelen yılların eskitemediği sanatçı Nükhet Duru, eski dans yıldızı ve Hasan Dere’nin eşi Asena ile birlikte basın mensuplarına verdiği röportajda; 43 yıldır bu mesleğin içindeyim. Asena telefon açtığında onu kırmadan hemen kabul ettim. Karakteri ile, davranışlarıyla çok beğendiğim, Türkiye’de ekol olmuş kardeş gibi sevdiğim Asena çok güzel bir yuva kurmuş. Böyle de güzel bir mekânı topluma kazandırmışlar çok beğendim. Bundan sonra da sık sık Almanya’ya geleceğim” ifadelerini kullandı.

Açılış, sohbet ve röportajların ardından büyük salonda gecenin müzik bölümü başlarken, sahneye önce Selçuk Balcı, ardından Selen Çelebi geldi. Her iki sanatçı şarkıları ile misafirlere güzel dakikalar yaşattılar.

ŞARKILARINI HAYRANLARIYLA BİRLİKTE SESLENDİRDİ

Yılların eskitemediği sevilen sanatçı Nükhet Duru, sahne aldı. Duru sevilen ve dillerden düşmeyen şarkılarını seslendirirken, sahneden çok dinleyicilerin arasında şarkılarını söyledi. Duru zaman zaman yaptığı espriler ile de salonda kahkahaların yükselmesine vesile oldu. Program gecenin oldukça ilerleyen saatlerinde son buldu. (Magazin Gündemi)

lady grammophon kalitede son nokta - magazin gündemi - 1
lady grammophon kalitede son nokta - magazin gündemi - 2
lady grammophon kalitede son nokta - magazin gündemi - 3
Giriş Formu
Kayıt Formu